Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Przypadek izolowany

Denys Kulikowski. Sadystyczny naczelnik donieckiego więzienia

Denys Kulikowski zatrzymany przez ukraiński kontrwywiad SBU. Zdjęcie operacyjne służb. Denys Kulikowski zatrzymany przez ukraiński kontrwywiad SBU. Zdjęcie operacyjne służb. SBU
Denys Kulikowski miał zamiłowanie do wódki, łamania kości i gwałtów. Separatysta, sadystyczny naczelnik donieckiego więzienia, został właśnie schwytany przez ukraińskie służby. W Kijowie.
Więzienie Izolacja (d. fabryka materiałów izolacyjnych) w Doniecku zajmowało tylko część kompleksu.materiały prasowe Więzienie Izolacja (d. fabryka materiałów izolacyjnych) w Doniecku zajmowało tylko część kompleksu.

Aleksandr Repetiło nie zapomni tego nigdy. – Wszedł do mojej celi, jeszcze pijany. Zapadł na ciebie wyrok: śmierć przez rozstrzelanie. Wychodzimy – powiedział do mnie i wymierzył z kałasznikowa. Odległość 10 m. Oczekiwanie. I nagle pojedynczy strzał nad głową. A potem już śmiech – mówi Repetiło w rozmowie z POLITYKĄ.

– I to na pewno był Denys Kulikowski?

– Tak, choć wtedy nie znałem jego nazwiska. Strażnicy w więzieniu Izolacja posługiwali się pseudonimami.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Przypadek izolowany"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022