Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Świat

Znowu Trump?

USA: Trump wróci?

Powrót Donalda Trumpa do Białego Domu nie jest nierealny. Powrót Donalda Trumpa do Białego Domu nie jest nierealny. Shutterstock
Jeśli promowani przez byłego prezydenta Republikanie wygrają listopadowe wybory do Kongresu, to przed Donaldem Trumpem otworzy się autostrada do Białego Domu.
Liderzy partii Repulikańskiej w Kongresie: Mitch McConnell w Senacie i Kevin McCarthy w Izbie Reprezentantów, to przedstawiciele konserwatywnego mainstreamu, którzy potępiali Trumpa jako rasistę i paranoika.Kevin Lamarque/Reuters/Forum Liderzy partii Repulikańskiej w Kongresie: Mitch McConnell w Senacie i Kevin McCarthy w Izbie Reprezentantów, to przedstawiciele konserwatywnego mainstreamu, którzy potępiali Trumpa jako rasistę i paranoika.

Nikt już prawie w USA nie wątpi, że w wyborach za trzy lata Donald Trump znów powalczy o prezydenturę. Nadchodzący rok wiele powie o jego szansach – w dużej mierze zależą one bowiem od wyniku listopadowych wyborów do Kongresu. A głównie od tego, jak wypadną popierani przez niego politycy. Jak na razie wszystko idzie po myśli byłego prezydenta i układa się fatalnie dla Joe Bidena i Demokratów.

W wyborach do federalnej legislatury w połowie pierwszej kadencji urzędującego prezydenta (tzw.

Polityka 1/2.2022 (3345) z dnia 28.12.2021; Świat; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Znowu Trump?"
Reklama