Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Znowu Trump?

USA: Trump wróci?

Powrót Donalda Trumpa do Białego Domu nie jest nierealny. Powrót Donalda Trumpa do Białego Domu nie jest nierealny. Shutterstock
Jeśli promowani przez byłego prezydenta Republikanie wygrają listopadowe wybory do Kongresu, to przed Donaldem Trumpem otworzy się autostrada do Białego Domu.
Liderzy partii Repulikańskiej w Kongresie: Mitch McConnell w Senacie i Kevin McCarthy w Izbie Reprezentantów, to przedstawiciele konserwatywnego mainstreamu, którzy potępiali Trumpa jako rasistę i paranoika.Kevin Lamarque/Reuters/Forum Liderzy partii Repulikańskiej w Kongresie: Mitch McConnell w Senacie i Kevin McCarthy w Izbie Reprezentantów, to przedstawiciele konserwatywnego mainstreamu, którzy potępiali Trumpa jako rasistę i paranoika.

Nikt już prawie w USA nie wątpi, że w wyborach za trzy lata Donald Trump znów powalczy o prezydenturę. Nadchodzący rok wiele powie o jego szansach – w dużej mierze zależą one bowiem od wyniku listopadowych wyborów do Kongresu. A głównie od tego, jak wypadną popierani przez niego politycy. Jak na razie wszystko idzie po myśli byłego prezydenta i układa się fatalnie dla Joe Bidena i Demokratów.

W wyborach do federalnej legislatury w połowie pierwszej kadencji urzędującego prezydenta (tzw.

Polityka 1/2.2022 (3345) z dnia 28.12.2021; Świat; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Znowu Trump?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021