Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Zbrodnia i kary

Gra sankcjami. Złamią Putina, czy efekt będzie taki jak w 2014 roku?

Dla Zachodu, a szczególnie dla Ameryki, sankcje stały się w ostatnich latach po prostu nowym rodzajem sił zbrojnych, środkiem zastępczym prowadzenia wojen. Dla Zachodu, a szczególnie dla Ameryki, sankcje stały się w ostatnich latach po prostu nowym rodzajem sił zbrojnych, środkiem zastępczym prowadzenia wojen. Patryk Sroczyński
Zachód znów grozi Rosji sankcjami z powodu Ukrainy. Wciąż jednak obowiązują te nałożone w odwecie za Krym. Czy tym razem efekt będzie inny?
W pierwszej reakcji na zachodnie sankcje po aneksji Krymu Rosja zakazała importu zachodniej żywności, w tym warzyw, owoców i nabiału, np. francuskich serów.EAST NEWS W pierwszej reakcji na zachodnie sankcje po aneksji Krymu Rosja zakazała importu zachodniej żywności, w tym warzyw, owoców i nabiału, np. francuskich serów.

Gdy zamykaliśmy ten numer POLITYKI, wojny jeszcze nie było. Rosjanie wciąż „podciągali front” do granic Ukrainy. Do Kijowa przylatywały kolejne samoloty z zachodnimi liderami. Anglosasi – Amerykanie i Brytyjczycy – grozili Władimirowi Putinowi „przytłaczającymi i niszczycielskimi sankcjami”, gdyby przyszło mu jednak do głowy znów zaatakować Ukrainę.

Bez wątpienia „sankcje” były w zeszłym tygodniu najpopularniejszym słowem w globalnej polityce.

Polityka 7.2022 (3350) z dnia 08.02.2022; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbrodnia i kary"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >