Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Rodzina umowna

NIEMCY: Wspólnota odpowiedzialności, czyli o rewolucji w prawie rodzinnym

Nowa koalicja rządząca w Niemczech planuje w ciągu najbliższych lat zrewolucjonizować prawo rodzinne. Nowa koalicja rządząca w Niemczech planuje w ciągu najbliższych lat zrewolucjonizować prawo rodzinne. DPA / PAP
Rządząca Niemcami koalicja zapowiada rewolucję w prawie rodzinnym: koniec z biologią. Czas na wspólnotę odpowiedzialności.
Definicja małżeństwa zmieniła się w Niemczech w 2017 r., kiedy Bundestag, m.in. głosami CDU, zezwolił na zawieranie małżeństw przez osoby homoseksualne, łącznie z adopcją dzieci.dolgachov/PantherMedia Definicja małżeństwa zmieniła się w Niemczech w 2017 r., kiedy Bundestag, m.in. głosami CDU, zezwolił na zawieranie małżeństw przez osoby homoseksualne, łącznie z adopcją dzieci.

Nad Niemcami wciąż unosi się duch rebelii studenckiej 1968 r. A po powstaniu nowego rządu – jakby energiczniej. Socjaldemokratyczno-liberalno-lewicowa koalicja na nowo próbuje zdefiniować rodzinę. „Każdy powinien mieć możliwość swobodnego i samodzielnego kształtowania własnego życia – czytamy w preambule umowy koalicyjnej – naszą maksymą jest wolne społeczeństwo, w którym urzeczywistnia się równość kobiet i mężczyzn, a swoje miejsce mają różne plany życiowe i biografie (…).

Polityka 10.2022 (3353) z dnia 01.03.2022; Świat; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Rodzina umowna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >