Od 2015 r. małżeństwa jednopłciowe są w USA legalne, ale niewykluczone, że kwestią tą wkrótce zajmie się Sąd Najwyższy. Do zwykłych Amerykanów i polityków dołączyli nawet mormoni, którzy również popierają prawo do małżeństwa dla par nieheteronormatywnych.
Przyjęty w referendum nowy kodeks prawa rodzinnego radykalnie zmieni krajobraz relacji społecznych na Kubie. Definitywnie zamyka epokę, w której osoby homoseksualne uznawano za wrogów komunistycznego reżimu.
Rządząca Niemcami koalicja zapowiada rewolucję w prawie rodzinnym: koniec z biologią. Czas na wspólnotę odpowiedzialności.
Nowi berlińczycy uciekają z Polski, w której już nie dało się żyć.
Stworzony jeszcze w 2017 r. projekt został jednogłośnie przyjęty przez chilijską Izbę Deputowanych. To wielki sukces obozu progresywnego, ale też desperacki ruch prezydenta Piñery, chcącego uniknąć zupełnej marginalizacji.
Nowe przepisy wejdą w życie w lipcu 2022 r., a więc półtora roku od głosowania w parlamencie. Szwajcaria uzna również małżeństwa jednopłciowe zawarte za granicą.
NSA przytoczył fragment Konwencji o prawach dziecka, który nie pozwala na dyskryminowanie dzieci ze względu na urodzenie czy charakter więzi między rodzicami.
Wygląda na to, że wpisana do rumuńskiej konstytucji definicja małżeństwa jako dobrowolnego związku małżonków pozostanie nienaruszona.
Trudno powiedzieć, czy Donald Trump naprawdę chce dokuczyć gejom, czy też może to po prostu kolejny administracyjny niewypał.
Orzeczenie indyjskiego Sądu Najwyższego należy uznać za przełomowe, choć zmiana społecznego nastawienia do osób homoseksualnych potrwa lata.