Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Faza zmęczenia

Rosja nie domknęła górnej szczęki. Nadchodzi faza zmęczenia

Przy okazji ataku na jedną tylko przeprawę na Dońcu Rosjanie stracili 80 sztuk sprzętu. Przy okazji ataku na jedną tylko przeprawę na Dońcu Rosjanie stracili 80 sztuk sprzętu. Rex Features / EAST NEWS
Ani tempo rosyjskiej ofensywy, ani skala ukraińskich kontrataków nie sugerują nadchodzącego przesilenia. Determinacji i odwagi po ukraińskiej stronie wciąż nie brakuje, ale przedłużający się konflikt drenuje zasoby i dramatycznie niszczy infrastrukturę.
Stan na 15 maja 2022 r.Lech Mazurczyk/Polityka Stan na 15 maja 2022 r.

Rubiżne na wschód od Charkowa i Rubiżne w obwodzie ługańskim, pod Siewierodonieckiem, nazywają się tak samo i dlatego bywają mylone w medialnych relacjach z wojny, ale w realiach pola walki to miejsca z dwóch różnych światów. Pierwsze Rubiżne zostało właśnie wyzwolone przez wojska ukraińskie, drugie Rubiżne zajęte w ostatnich dniach przez Rosjan. Działania w rejonie obu miejscowości mają duże znaczenie dla dalszego ciągu bitwy o Donbas, której środkiem ciężkości jest rosyjskie zgrupowanie nacierające z północnego wschodu w pasie 80 km od Izjumu do Siewierodoniecka, skupiające najwięcej i najcięższe siły agresora.

Polityka 21.2022 (3364) z dnia 17.05.2022; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Faza zmęczenia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >