Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Lankijski kanarek

Sri Lanka, wyspa tonąca. To największy jej kryzys w historii

Do niedawna 72-letni prezydent Gotabaya Rajapaksa budził tylko strach. Dziś wszyscy domagają się jego odejścia. Do niedawna 72-letni prezydent Gotabaya Rajapaksa budził tylko strach. Dziś wszyscy domagają się jego odejścia. Navesh Chitrakar/Reuters / Forum
Największy kryzys w historii Sri Lanki: gospodarka rozsypała się jak domek z kart. To sygnał ostrzegawczy dla całego regionu, dręczonego inflacją i brakiem żywności.
Dla całego społeczeństwa winny jest jeden: prezydent Gotabaya Rajapaksa.Pool/Reuters/Forum Dla całego społeczeństwa winny jest jeden: prezydent Gotabaya Rajapaksa.

Nuwan ma 32 lata, mieszka w Kandy, historycznej stolicy wyspy. Rok temu uruchomił jednoosobową firmę – jest licencjonowanym przewodnikiem i kierowcą, tatą trojga dzieci i głównym żywicielem wielopokoleniowej rodziny, odkąd jego ojciec stracił nogę w wypadku. Jeszcze w marcu z dumą i szerokim uśmiechem Nuwan obwoził mnie po pięknych górach, parkach narodowych i plażach Sri Lanki.

Gdy pytałam wtedy, co najbardziej lubi jeść, opowiadał, że żona co dzień robi mu na śniadanie kottu – siekany naleśnik z dużą porcją smażonego kurczaka i sera.

Polityka 22.2022 (3365) z dnia 24.05.2022; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Lankijski kanarek"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >