Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Strategia korozji

Rosja wykrwawia się szybciej. To dzięki „strategii korozji”

Ukraińskie wojska atakują rosyjski system logistyczny, zaś tam, gdzie czują, że może być kłopot, tworzą „nieprzemakalną” rozbudowaną obronę. Ukraińskie wojska atakują rosyjski system logistyczny, zaś tam, gdzie czują, że może być kłopot, tworzą „nieprzemakalną” rozbudowaną obronę. AFP / EAST NEWS
Rosjanie po raz trzeci wykonali wielkie przegrupowanie, nie osiągnąwszy swoich celów. A dokładniej – osiągnąwszy je połowicznie i bez spodziewanych korzyści.

Na tym etapie rosyjskiej agresji na Ukrainę żadna ze stron nie ma inicjatywy. Nie jest to całkiem zła wiadomość, jako że Rosja wykrwawia się szybciej niż Ukraina. A to dzięki umiejętnemu stosowaniu „strategii korozji”.

Rosjanie po raz trzeci wykonali wielkie przegrupowanie, nie osiągnąwszy swoich celów. A dokładniej – osiągnąwszy je połowicznie i bez spodziewanych korzyści. W Donbasie zdobyli dwa miasta wielkości Wałbrzycha czy Koszalina – Siewierodonieck i Łysyczańsk, oraz trzy miasteczka wielkości Legionowa czy Skierniewic (Rubiżne, Popasna i Łyman).

Polityka 33.2022 (3376) z dnia 09.08.2022; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Strategia korozji"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >