Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Dwie Elżbiety

Premier Liz Truss. Bardziej niż Thatcher przypomina Angelę Merkel

Liz Truss Liz Truss EAST NEWS
Nie takiego początku urzędowania spodziewała się nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Nie takiej premier Liz Truss spodziewali się jej zwolennicy z Partii Konserwatywnej.
Liz Truss po swoją nominację na szefową rządu Jej Królewskiej Mości poleciała aż do Szkocji, gdzie w zamku Balmoral wypoczywała królowa.Jane Barlow/WPA Pool/Getty Images Liz Truss po swoją nominację na szefową rządu Jej Królewskiej Mości poleciała aż do Szkocji, gdzie w zamku Balmoral wypoczywała królowa.

Debata już się rozpoczęła. Przy podium plany nowego rządu krytykował lider opozycji Keir Starmer, gdy tylnymi drzwiami do Izby wślizgnął się Nadhim Zahawi, minister ds. konstytucyjnych. Trzymając w ręku małą karteczkę, podszedł do pani premier i zamienił z nią kilka słów. Dotychczas rozemocjonowana dyskusją Elizabeth „Liz” Truss opadła spokojnie na ławę parlamentarną. Nie wyglądała na zaskoczoną.

Niecałe dwie doby wcześniej spotkała się z królową Elżbietą. Monarchini niedomagała już od kilku dni, dlatego Truss po swoją nominację na szefową rządu Jej Królewskiej Mości poleciała aż do Szkocji, gdzie w zamku Balmoral wypoczywała królowa.

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwie Elżbiety"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >