Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Przepakownia Mersin

Przepakownia Mersin. Tak Turcja obchodzi sankcje na Rosję

Mersin obsługuje miesięcznie ponad 250 statków z przepakowanym towarem, które kierują do czarnomorskiego Noworosyjska. Mersin obsługuje miesięcznie ponad 250 statków z przepakowanym towarem, które kierują do czarnomorskiego Noworosyjska. Lech Mazurczyk / Polityka
Nikt się tym specjalnie nie chwali, ale wystarczy jako dowód prześledzić skokowy w ostatnich miesiącach wzrost eksportu do Turcji.

Turecki Mersin nad Morzem Śródziemnym, w południowej części kraju, stał się głównym portem przeładunkowym na drodze do Rosji. Wielcy operatorzy kontenertowi, jak Maersk czy Hapag-Lloyd, w ramach sankcji zawiesili transport do Rosji i rynek ten przejęły firmy tureckie: Medkon Lines i Arbas. Obsługują w Mersinie miesięcznie ponad 250 statków z przepakowanym towarem, które kierują do czarnomorskiego Noworosyjska oraz ekspediują w stronę Gruzji 3 tys. ciężarówek dziennie. Wiele dóbr reeksportowanych w ten sposób do Rosji pochodzi z unijnej Europy; nikt się tym specjalnie nie chwali, ale wystarczy jako dowód prześledzić skokowy w ostatnich miesiącach wzrost eksportu do Turcji.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Przepakownia Mersin"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?