Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Świat

Ewolucjonizm znaczy śmierć

Profesorowie biologii w ewolucyjnych opałach

Za co powinniśmy być wdzięczni Maciejowi Giertychowi?

Profesorowie biologii z Uniwersytetu w Kolorado nie mają łatwo. Do niedawna regularnie otrzymywali listy z pogróżkami z powodu nauczanych przez siebie "nie-boskich" teorii. Czym zawinili? "Profesorowie-ewolucjoniści są terrorystami zagrażającymi Ameryce, wykorzystującymi intelektualnie i duchowo swoich studentów, co jest bluźnierstwem wobec Boga. (…) Muszą odejść."

Autorem listów jest najprawdopodobniej (nikomu oficjalnie nie postawiono jeszcze zarzutów) 49-letni Michael Korn, który 7 lat temu zmienił wiarę judaistyczną na chrześcijanizm i od tamtej pory za swoją misję uważa "przekonywanie" żydów i muzułmanów do "jedynie słusznego wyznania". Na swoim blogu określa siebie nawet jako "łowcę ludzi". (W ramach ciekawostek - jego ulubione filmy to "Forrest Gump" i "Pasja".)

Korn miał rozsyłać maile z pogróżkami na terenie kampusu uniwersyteckiego, a "korespondencja" papierowa z przekreślonymi kośćmi trupimi czaszkami była także wsuwana w drzwi profesorskich pokoi. W ostatnim czasie jego "pasja" się nasiliła. Powstał "Ostatni apel do biologów" i ta sama, powtarzana w każdym z dotychczasowych listów jak mantra, linijka: "Każdy prawdziwy chrześcijanin powinien być gotowy do uzbrojenia się i zabicia wrogów społeczności chrześcijańskiej".

Policja, mimo skarg, początkowo wszystko bagatelizowała, tłumacząc przerażonym profesorom, że groźby nie mają adresata o konkretnym imieniu i nazwisku, a są "jedynie" ideologiczną polemiką z propagatorami "ebio", czyli biologii ewolucjonistycznej. Jednak po nagłośnieniu całej sprawy przez "Colorado Daily" rozpoczęło się intensywne dochodzenie, które trwa do tej pory (Korn jest jedynym podejrzanym).

A teraz dygresja i akcent (pro!)polski. Ci, którzy do tej pory postponowali nieziemskie teorie (m.in. bajki o smoku wawelskim czy potworze z Loch Ness) i działalność Macieja Giertycha, powinni się zreflektować i docenić postawę.

Co z tego, że wokół siebie widzi same "Hitlery" (podobnie jak premier Kaczyński – "szatany")? Przecież do tej pory, jako kreacjonista, nie próbował zwalczać swoich ideologicznych oponentów za pomocą gróźb i zamachów. A to się liczy!

Teksty o Kornie - "Wired", "Colorado Daily".

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną