Żyjmy Lepiej

Patrz, co robię

Co powinniśmy wiedzieć o zachowaniu psa

Nerwowość i lękliwość to problemy, które dotykają najczęściej psa wziętego ze schroniska. Nerwowość i lękliwość to problemy, które dotykają najczęściej psa wziętego ze schroniska. 123 RF
Pies potrafi doskonale manifestować swojemu człowiekowi radość. Z innymi jego emocjami bywa już gorzej, ma także swoje tajemnice. Co trzeba wiedzieć o swoim psie?
Jeśli pies ma ochotę na zabawę, podskakuje i kładzie się na przednich łapkach, ma bystre spojrzenie.Getty Images Jeśli pies ma ochotę na zabawę, podskakuje i kładzie się na przednich łapkach, ma bystre spojrzenie.

Zachowanie

Zrównoważony, spokojny pies porusza się swobodnie i z majestatem. Pysk ma rozluźniony – sprawia to wrażenie, jakby się uśmiechał. Język – różowy i wilgotny – może być leciutko wysunięty. Spojrzenie zwierzęcia jest radosne, ma postawione uszy.

Jeśli ma ochotę na zabawę, podskakuje i kładzie się na przednich łapkach, ma bystre spojrzenie. Często lekko podnosi zad i merda radośnie ogonem, a także podszczekuje, popiskuje lub nawet przyjaźnie powarkuje.

Żyjmy lepiej „Nasze zwierzęta” (100167) z dnia 25.05.2020; Jak pies z kotem; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Patrz, co robię"
Reklama