Żyjmy Lepiej

Zaśnieżeni

Sport na śniegu i lodzie

Podstawowy mit związany z narciarstwem zjazdowym brzmi: jest to rozrywka względnie prosta, niewymagająca wielkiego wysiłku. Podstawowy mit związany z narciarstwem zjazdowym brzmi: jest to rozrywka względnie prosta, niewymagająca wielkiego wysiłku. Getty Images
Sporty zimowe będące odskocznią od treningowej monotonii coraz trudniej uprawiać z powodu kapryśnej aury. Tylko łyżwiarstwu, zamkniętemu pod dachem, pogodowe anomalie niestraszne. Narty wciąż są jednak niezwykle popularne.
Według obiegowych opinii nauka jazdy na snowboardzie jest łatwiejsza.Getty Images Według obiegowych opinii nauka jazdy na snowboardzie jest łatwiejsza.

Na stoku

Narciarska pasja, jaka opanowała Polaków, jest fenomenem: na nartach i snowboardzie jeździ ponad 4 mln osób. Pod względem popularności lepsze są tylko rowery. I to wszystko w kraju co do zasady równinnym, w którym – w nielicznych i nieprzesadnie wysokich górach – infrastruktura jest uboga. Gdy pewnego dnia do Białki Tatrzańskiej, aktualnej polskiej stolicy sportów zimowych, zawitał Ingemar Stenmark, legenda narciarstwa alpejskiego, nie mógł się nadziwić, że stoki usytuowane są na „łąkach i pagórkach”, tymczasem prawdziwe zbocza, idealne pod wytyczanie tras, pozostają nietknięte.

Żyjmy lepiej „Trzymaj formę” (100171) z dnia 27.07.2020; Co lubi ciało; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Zaśnieżeni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >