O Polityce

Grand Press dla Agnieszki Sowy

Nagroda Grand Press 2020 w kategorii Publicystyka dla Agnieszki Sowy. Nagroda Grand Press 2020 w kategorii Publicystyka dla Agnieszki Sowy. materiały prasowe

Serdecznie gratulujemy naszej redakcyjnej koleżance Agnieszce Sowie zdobycia Nagrody Grand Press 2020 w kategorii Publicystyka. Reporterkę działu społecznego POLITYKI nagrodzono za tekst „Zwierzę przemysłowe” (POLITYKA 11) poruszający temat okrutnych praktyk stosowanych – i dozwolonych! – w przemysłowych hodowlach zwierząt w krajach Unii Europejskiej. W swoim wstrząsającym artykule Agnieszka Sowa odsłoniła kulisy hodowli, a właściwie: produkcji zwierząt i metody stosowane zgodnie z unijnym i polskim prawem – m.in. mielenie w młynku na odpady żywych kogucików. To bolesna, a zarazem niezwykle ważna lektura, obnażająca prawdę o tym, jak powstają mięso, mleko i jaja trafiające do naszych sklepów.

Tegoroczna, 24. edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dziennikarskich w Polsce, organizowanego przez magazyn „Press”, obfitowała również w nominacje dla innych dziennikarek POLITYKI. W kategorii Publicystyka wśród nominowanych znalazła się Marta Mazuś za artykuł „Byle dary” (POLITYKA 5) – o problematycznych prezentach dla rodzinnych domów dziecka i szpitali. W kategorii News nominowana była Anna Dąbrowska za tekst „Haracz na władzę” (POLITYKA 23) – o tym, ile pieniędzy przekazali na PiS w kampanii wyborczej ludzie z zarządu państwowych spółek (lub z nimi powiązani).

Polityka 51.2020 (3292) z dnia 15.12.2020; Do i od Redakcji; s. 83
Reklama