Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 107

Festiwale wracają na dobre. Co czeka kinomanów?

Wiosna w Krakowie należy do trzech festiwali filmowych. Jakie atrakcje przyniosą kinomanom?

W ramach Kraków Culture – projektu skupiającego różne wydarzenia kulturalne w Krakowie – odbywa się szereg często światowej rangi imprez. W naszym podkaście skupiamy się tym razem na kinie. Pandemiczne perturbacje wymusiły w poprzednich latach radykalne zmiany zarówno w formule (pojawiły się m.in. wersje hybrydowe koncertów, przeglądów, premier), jak i terminowe (wiele pokazów przesunięto na jesień). Po dwuletniej przerwie chciałoby się powiedzieć, że wracamy wreszcie do normalności, gdyby nie wojna trwająca u naszych granic.

Czy w tych warunkach, gdy na Wschodzie giną dziesiątki tysięcy ludzi, wypada się bawić? Jak festiwale zamierzają wspierać Ukrainę? Jakie inne atrakcje przygotowali organizatorzy jubileuszowej, XV edycji Mastercard Off Camera przyciągającego gwiazdy kina niezależnego, Festiwalu Muzyki Filmowej oraz jednego z najstarszych w naszym kraju i najbardziej zasłużonych konkursów filmów dokumentalnych w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego? O programie, założeniach, gościach i niespodziankach opowiadają Januszowi Wróblewskiemu Grzegorz Stępniak, Olga Lany i Michael Łyczek – programerzy i współorganizatorzy krakowskiego życia kulturalnego. Więcej o tych trzech imprezach w najnowszym wydaniu kwartalnika „Kraków Culture”.

Krakowski Festiwal Filmowy. Kino pod Wawelem, edycja z 2021 r.Agnieszka Cynarska-Taran/FacebookKrakowski Festiwal Filmowy. Kino pod Wawelem, edycja z 2021 r.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama