Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 138

Paszporty POLITYKI 2022. Kto je odebrał? Co mówił? Specjalne wydanie podkastu

Specjalne wydanie podkastu „Kultura na weekend” poświęcamy jak co roku laureatom Paszportów POLITYKI. Przyglądamy się tegorocznej gali i próbujemy przewidzieć dalsze losy zwycięzców.

Praca nad koncepcją nagrody i przebiegiem gali trwa cały rok. I w praktyce się nie kończy, bo myślami jesteśmy już przy kolejnej edycji. Ale za sprawą Paszportów POLITYKI kalendarze w redakcji mają inną datę startową – w tym roku był to 17 stycznia. W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wręczyliśmy (co można było prześledzić podczas transmisji w telewizji TVN i wciąż można obejrzeć na naszych profilach na Facebooku i YouTube) doroczne nagrody kulturalne przyznawane w siedmiu kategoriach przez kapitułę tygodnika „Polityka” dzięki wskazaniom całego medialnego środowiska. Dziś opowiadają o nich i komentują nasi dziennikarze: Janusz Wróblewski, Aneta Kyzioł, Piotr Sarzyński, Justyna Sobolewska, Dorota Szwarcman oraz prowadzący to wydanie podkastu Bartek Chaciński. Zaglądamy przy okazji za kulisy nagrody, podsłuchując fragmenty próby, i prezentujemy ważne słowa, które padły tego dnia ze sceny.

Podkastowe rozmowy z laureatami Paszportów już w kolejnych tygodniach.

Dorota Masłowska i Jakub Skrzywanek. Czyli Kreatorka Kultury 2022 i laureat Paszportu POLITYKI w kategorii teatrPaszporty POLITYKI / Teodor Klepczyński/PolitykaDorota Masłowska i Jakub Skrzywanek. Czyli Kreatorka Kultury 2022 i laureat Paszportu POLITYKI w kategorii teatr

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama