Podkast seryjny

Podkast seryjny. Odc. 42

Tak każe obyczaj! „Mandalorian” wraca z trzecim sezonem

Jak „Mandalorian” wypada w porównaniu z innymi serialami z uniwersum „Gwiezdnych wojen”? I co czeka fanów stworzonej przez George’a Lucasa sagi?

Popularność serialu „Mandalorian” mogła zaskoczyć chyba nawet jego twórców. Tytułowy bohater, grany przez Pedra Pascala, oraz towarzyszące mu dziecko o imieniu Grogu (powszechnie nazywane „baby Yodą”) stali się nowymi ikonami popkultury. Co sprawiło, że ten kosmiczny western z domieszką kina samurajskiego stał się takim przebojem? Jak „Mandalorian” wypada w porównaniu z innymi serialami z uniwersum „Gwiezdnych wojen”? I co w przyszłości czeka fanów stworzonej przez George’a Lucasa sagi? Na te pytania próbuję odpowiedzieć wraz z Michałem Walkiewiczem, redaktorem naczelnym Filmwebu. A przy okazji zaglądamy w przeszłość i przypominamy mniej lub bardzie udane próby podboju rynku telewizyjnego podejmowane przez twórców „Gwiezdnych wojen”.

***

Cieszymy się, że słuchasz naszych podcastów. Powstają one również dzięki wsparciu naszych cyfrowych prenumeratorów. Aby w pełni skorzystać z możliwości słuchania i czytania tekstów naszych autorów z bieżących i archiwalnych wydań „Polityki” i wydań specjalnych, dołącz do grona prenumeratorów polityka.pl.

Kadr z serialu „Mandalorian”mat. pr.Kadr z serialu „Mandalorian”

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama