Temat tygodnia

Temat tygodnia. Odc. 121

Spółki, RPP, inflacja. PiS ma problem z gospodarką

Projekt ustawy betonującej zarządy spółek strategicznych zniknął tak szybko, jak się pojawił. W Radzie Polityki Pieniężnej bunt, inflacja rośnie, ceny energii szybują. Co z tego wszystkiego wyniknie? Rozmowa z Joanną Solską.

Z publicystką ekonomiczną „Polityki” rozmawiamy o najnowszych problemach gospodarczych PiS. Partia musiała zrezygnować z ustawy, która miała utrzymać pisowskich nominatów w najważniejszych firmach – od Orlenu po Polfę Tarchomin. Część członków RPP domaga się większej transparentności i zmiany polityki komunikacyjnej NBP. Ceny wciąż rosną, inflacja przekroczyła już 17 proc., zwiększają się koszty obsługi długu publicznego, a złoty traci. Czy te problemy przełożą się na wzrost gospodarczy i poziom bezrobocia? I na wyniki sondaży PiS?

Wicepremier i minster aktywów państwowych Jacek Sasin w Pałacu Prezydenckim. Uroczystość wręczenia orderu Orła Białego m.in. Antoniemu Macierewiczowi, wrzesień 2022 r.Kuba Atys/Agencja Wyborcza.plWicepremier i minster aktywów państwowych Jacek Sasin w Pałacu Prezydenckim. Uroczystość wręczenia orderu Orła Białego m.in. Antoniemu Macierewiczowi, wrzesień 2022 r.

Reklama
Reklama