Temat tygodnia

Temat tygodnia. Odc. 126

Fiszer: Ile jeszcze potrwa wojna w Ukrainie

Najważniejsze pytania o wojnę, w tym: czy mamy się bać straszaka atomowego i czy konflikt może się rozlać na kolejne kraje? Rozmowa z Michałem Fiszerem, autorem codziennych analiz na Polityka.pl oraz świeżo wydanej książki „Wojna w Ukrainie”.

Były pilot myśliwców, analityk wojskowy płk Michał Fiszer z synem Jackiem już od ponad pół roku dzień w dzień opisują wojnę w Ukrainie w serwisie internetowym tygodnika „Polityka”. Teraz wydali książkę pt. „Wojna w Ukrainie. Od napaści do kontrofensywy”. Z tej okazji zadajemy najważniejsze pytania o to, co już się zdarzyło i jeszcze zdarzy w tym konflikcie. Jak długo to potrwa? Kto wygra?

Ukraińscy żołnierze odpalają rakietę systemu Uragan.Serhii Nuzhenko/ForumUkraińscy żołnierze odpalają rakietę systemu Uragan.
Michał Fiszermateriały prasoweMichał Fiszer

Książka „Wojna w Ukrainie” Michała i Jacka Fiszerów już do kupienia na Sklep.polityka.pl. Autorzy omawiają w niej wydarzenia, jakie doprowadziły do tego konfliktu, opisują jego tło oraz przebieg, na ile jest obecnie znany. Jest bowiem sprawą oczywistą, że co do wielu zdarzeń, bitew i epizodów wiedza jest na razie fragmentaryczna, niedokładna, nie do końca zweryfikowana, wszak wojna trwa. Na ile jednak było to możliwe, zebrano wszelkie dostępne informacje z wiarygodnych źródeł, tworząc pewne kompendium wojny do końca września 2022 r.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama