Czy kapitalizm i neoliberalną wersję demokracji czeka implozja? O swojej nowej książce „Neoliberalizm, turbokapitalizm, kryzys” w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym opowiadał Andrzej Szahaj.
Neoliberalny kapitalizm przeżył zawał dekadę temu. Wcześniej ducha wyzionął realny socjalizm. Co dalej? Oto trzy nowe pomysły na inną ekonomię. Kto wie? Może ktoś przymierzy się do nich już w 2018 r.?
Prof. Ha-Joon Chang, ekonomista, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli świata, o mitach wolnego handlu, niespełnionych obietnicach i związkach kultury z gospodarką.
O pułapkach neoliberalizmu i ryzykownych dalekosiężnych inwestycjach, które opłacać może tylko państwo - mówi Robert H. Wade.
Homo economicus odchodzi na zawsze do historii. Najwyższy czas pożegnać się z tym produktem wielosetletniej hodowli europejskich i amerykańskich laboratoriów intelektualnych.
O wielkim kryzysie, toksycznych korporacjach, światowym spisku neoliberałów i kapitalizmie katastroficznym
Obama nie zrobi rewolucji. Bo ona już trwa, a on jest jej produktem. Co się z niej wyłoni?
To nie jest kryzys. To Kryzys. Jego skutkiem nie będzie zwykła cykliczna korekta gospodarcza. Będzie nim – a częściowo już jest – istotna zmiana mentalna, polityczna, systemowa, cywilizacyjna, ideologiczna i geopolityczna.
"Time", "Spiegel", "Nouvel Observateur", "The Economist" i inne opiniotwórcze media o międzynarodowym zasięgu głoszą wszem i wobec, że w gospodarce światowej źle się dzieje, a wielcy guru ekonomii krytykują wolny rynek. Czy nastąpiło załamanie wiary w jedyną prawdziwą i niepodważalną teorię ekonomiczną, za jaką przez ostatnie kilkanaście lat uchodził neoliberalizm?