Historia

Rozprawka o metodzie

Odpowiedź prof. Andrzeja Romanowskiego

Polityka
Pan dr Tomasz Łabuszewski z IPN stosuje metodę dobrze znaną: mówić dużo, głośno i nie na temat. Powtarzam więc: mój artykuł nie traktował o Witoldzie Pileckim, lecz o wydanym przez IPN albumie, w którym komentarz kłócił się z dokumentami.

Traktując ten album jak wypadek przy pracy, przez całe pięć lat nie zabierałem głosu. Sprowokował mnie prof. Jan Żaryn, chwaląc album w „Rzeczpospolitej” i ogłaszając, że „rotmistrz jest jak sztandar”. Uznałem, że stanu schizofrenii nie powinno się jednak utrzymywać.

Dlatego zaatakowałem IPN. Ten mógł na to wzruszyć ramionami, ale uznał, że trzeba dać odpór. W ciągu zaledwie siedmiu dni, głosami rzecznika Andrzeja Arseniuka, prof. Antoniego Dudka, autora rzeczonego albumu Jacka Pawłowicza, wreszcie teraz dr.

Polityka 22.2013 (2909) z dnia 27.05.2013; Historia; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Rozprawka o metodzie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021