Historia

Podróże na prawo

Świat według Wołka

materiały prasowe

Jest postacią wyrazistą. Prawicowiec i narodowiec, redaktor i dziennikarz, najpierw prasy podziemnej, potem już w wolnej Polsce aktywny komentator radiowy i telewizyjny. A przy tym znany kibic piłkarski. I jeszcze do tego aktywny – bo uwodzący wszystkich zapamiętanymi wersami – miłośnik poezji. Czyli Tomasz Wołek.

Jest więc wiele powodów, by Wołka pamiętać, zwłaszcza że bywał kontrowersyjny. Chyba najbardziej pamięta się jego redagowanie najpierw „Życia Warszawy” (1993–95), potem „Życia” (1996–2001), naznaczone choćby osławioną awanturą z Kwaśniewskim, z agentem moskiewskim Ałganowem w tle i wieloma innymi publikacjami wpisującymi się w gorącą politykę lat 90.

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Historia; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Podróże na prawo"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wyrzucona ze szkoły za poglądy. Gdzie się podziało katolickie miłosierdzie?

17-letnią działaczkę Młodej Lewicy relegowano tuż przed klasyfikacją, dzień po wezwaniu na przesłuchanie w sprawie rzekomej organizacji Strajków Kobiet. Jak ma zaliczyć rok szkolny – dyrekcja nie raczyła poinformować.

Mateusz Witczak
05.05.2021