Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Historia

W niewyjaśnionych okolicznościach

1982: niewyjaśniona śmierć nastolatka

W czerwcu 1982 r. ciało Emila Barchańskiego wyłowiono z Wisły. W czerwcu 1982 r. ciało Emila Barchańskiego wyłowiono z Wisły. EAST NEWS
W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przypominamy historię Emila, którego ciało znaleziono tuż przed siedemnastymi urodzinami.
Emil Barchański (1965– 82) był uczniem
XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja
w Warszawie.IPN Emil Barchański (1965– 82) był uczniem XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Warszawie.

W maju [1982 r.] w życiu Emila nagle pojawił się nowy znajomy – Hubert I. (…). Wynajął w naszym domu kawalerkę i zamieszkał wraz z młodziutką żoną i maleńkim dzieckiem. Miał suczkę, nazywała się Kama. Syn poznał go na podwórku podczas spaceru z naszym psem Bubą. Zakolegowali się. (…) Znajomość z 22-letnim Hubertem, studentem handlu zagranicznego, bardzo mu imponowała. Dość często go odwiedzał. Byłam temu przeciwna, ponieważ kilka razy wrócił do domu już po 20.00, czego nie wolno mu było robić ze względu na godzinę milicyjną.

Polityka 50.2021 (3342) z dnia 07.12.2021; Historia; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "W niewyjaśnionych okolicznościach"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022