Klasyki Polityki

Antylicho nie śpi

Klątwy i antyklątwy. Rynek usług nietypowych

Grupa Netwatch. Mariusz, informatyk, oraz Maciej, socjolog i psycholog, na życzenie rodziców sprawdzają internetową tożsamość dzieci, które wiodą w sieci aktywne życie towarzyskie. Efektem ich pracy jest pełny raport z cytatami, adresami i zdjęciami. Grupa Netwatch. Mariusz, informatyk, oraz Maciej, socjolog i psycholog, na życzenie rodziców sprawdzają internetową tożsamość dzieci, które wiodą w sieci aktywne życie towarzyskie. Efektem ich pracy jest pełny raport z cytatami, adresami i zdjęciami. Grzegorz Press / Polityka
Świat internetu, elektronicznych gadżetów i wiecznego braku czasu przynosi nowe wyzwania i nowe typy usług. Od całkowicie wirtualnych – jak rzucanie klątw i uroków, po bardziej realne – jak zapewnianie alibi zdradzającym małżonkom.

Jesteś w drodze na urodziny żony szefa, prezent dla niej został na stole u Ciebie w domu, a twoja narzeczona z kluczami jedzie na lotnisko po kuzynkę z Węgier, która ma pociąg do Krakowa za godzinę, a bilet kolejowy ma twoja sekretarka, która akurat siedzi na premierze nowej opery w Teatrze Wielkim” – to jedna z sytuacji, w której pomoc może zaoferować firma Night Drivers. Jej podstawowa działalność to usługi transportowe lub odstawianie samochodu wraz z kierowcą, który nadużył i nie może prowadzić.

Polityka 10.2006 (2545) z dnia 11.03.2006; Społeczeństwo; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Antylicho nie śpi"
Reklama