Klasyki Polityki

Realia realian

Kim są wyznawcy uforeligii

Projekt ambasady obcych. Tak według realian będzie wyglądało przedstawicielstwo ufoludków na Ziemi Projekt ambasady obcych. Tak według realian będzie wyglądało przedstawicielstwo ufoludków na Ziemi AN
Wszyscy jesteśmy klonami. Klucz do Biblii ma ten, kto wierzy w wyższość kosmitów nad ludzkością. To oni łaskawie zapełnili Ziemię naszymi przodkami wyprodukowanymi w swych laboratoriach. Dlaczego tylu ludzi chce w to wszystko wierzyć?
Muzeum Obcych w Roswell. Tu miał się rozbić spodek, którego pasażerów uwięziły władze USACorbis Muzeum Obcych w Roswell. Tu miał się rozbić spodek, którego pasażerów uwięziły władze USA

W zimny poranek 13 grudnia 1973 r. Claude Vorilhon postanowił rozprostować kości. Przez prawie cały rok śmigał w samochodzie po francuskich torach wyścigowych, teraz chciał po prostu połazić po odludnej okolicy. Miał żonę, dwoje dzieci, niewielkie pismo o sportach samochodowych, dziesięć pucharów zdobytych na wyścigach. Wędrował w nieco księżycowej scenerii wygasłych wulkanów Masywu Centralnego.

Wtem zauważył, że z mgły pod szczytem okrągłej góry sformowanej z wulkanicznego żużlu wyłania się najpierw czerwone pulsujące światło, a później bezgłośny latający spodek o średnicy siedmiu metrów.

Polityka 4.2003 (2385) z dnia 25.01.2003; Społeczeństwo; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Realia realian"

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020