Klasyki Polityki

Chłopczynka

Chłopczynka. Pierwszy włoski deputowany transgenderysta

Vladimir Luxuria ubarwia życie we włoskim parlamencie. Jako pierwszy w Europie deputowany transgenderysta. Vladimir Luxuria ubarwia życie we włoskim parlamencie. Jako pierwszy w Europie deputowany transgenderysta. AFP
W swoim 40-letnim życiu robił już prawie wszystko: był ministrantem, wzorowym studentem i drag queen. Grał w teatrze i w filmach, prostytuował się. Teraz Vladimir Luxuria ubarwia życie we włoskim parlamencie. Jako pierwszy w Europie deputowany transgenderysta.
Vladimir Luxuria naprawdę nazywa się Wladimiro Guadagno.AFP Vladimir Luxuria naprawdę nazywa się Wladimiro Guadagno.

Naprawdę nazywa się Wladimiro Guadagno. W parlamencie reprezentuje Odnowę Komunistyczną – „jedyną partię, która miała odwagę zgłosić moją kandydaturę, okazała mi zaufanie i gotowość powierzenia ważnych zadań”. Nie wszyscy w koalicji przyjęli go w równie życzliwy sposób. Clemente Mastella, obecny minister sprawiedliwości, nazwał go „groteskową Ciccioliną”.

Polityka 37.2006 (2571) z dnia 16.09.2006; Społeczeństwo; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Chłopczynka"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021