Klasyki Polityki

Świat się leczy

WHO walczy z chorobami na świecie

Corbis
Globalizacja zarazków – z tym już raz na zawsze trzeba się pogodzić. Możemy się zżymać na wyświechtany frazes o globalnej wiosce, w jakiej żyjemy, ale to główna przyczyna problemów, przed jakimi stoi dziś taka organizacja jak WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi właśnie sześćdziesięciolecie istnienia. To dobra okazja, aby przeprowadzić globalne badania kontrolne, spisać przypadki wyleczone i oporne. W sumie udało się odnieść wiele zwycięstw, ale prawie żadnego do końca.

Komuś, kto odwiedzał niedawno Niemcy, raczej nie przyszło do głowy, że trafił do kraju, w którym grasują choroby zakaźne. Trudno o bardziej higieniczny obszar w samym sercu Europy. Pozory. Amerykańscy kibice przed przyjazdem na mundial otrzymali szczegółowe informacje ostrzegające przed wirusem świnki, który w ostatnich tygodniach zaatakował Nadrenię Północną–Westfalię.

Polityka 30.2006 (2564) z dnia 29.07.2006; Raport; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Świat się leczy"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021