Klasyki Polityki

Jak zwyciężyć w Szczebrzeszynie, czyli amerykański przewodnik po polskich trickach wyborczych

Amerykański przewodnik po polskich trickach wyborczych

Robert Cialdini jest najbardziej uznanym żyjącym specjalistą w dziedzinie wywierania wpływu. Robert Cialdini jest najbardziej uznanym żyjącym specjalistą w dziedzinie wywierania wpływu. Wojciech Druszcz / Polityka
Sformułowane przez Roberta Cialdiniego sześć zasad stosują dziś niemal wszyscy, którzy chcą kierować naszymi emocjami i mieć wpływ na nasze decyzje.

JACEK ŻAKOWSKI: – Powie mi pan, jaki użytek mogę – jako uczciwy niezależny kandydat na burmistrza Szczebrzeszyna – zrobić z pańskich sześciu zasad wywierania wpływu, żeby zdobyć zaufanie wyborców.

ROBERT CIALDINI: – Dobrze, ale pod warunkiem, że będę też mógł poradzić pańskim wyborcom, jak się mają bronić, gdyby zaczął pan tej wiedzy używać nieuczciwie.

Zgoda.
Od czego chce pan zacząć.

Może od czegoś prostego.

Polityka 45.2006 (2579) z dnia 11.11.2006; Rozmowa Polityki; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak zwyciężyć w Szczebrzeszynie, czyli amerykański przewodnik po polskich trickach wyborczych"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021