Klasyki Polityki

Przestańcie kucać, dziewczyny. Szwedzkie podejście do płci

Kobiety przejmują zwyczaje i nawyki, które dotychczas były domeną mężczyzn. Kobiety przejmują zwyczaje i nawyki, które dotychczas były domeną mężczyzn. Branislav Matanovic / Flickr CC by 2.0
Płcie coraz bardziej się do siebie upodabniają. Mężczyźni niewieścieją, a kobiety są bardziej męskie. W unifikacji płci szczególne zasługi ma Szwecja.
Na rynku znalazły się wykonane z woskowanego papieru tutki, które, przytknięte gdzie trzeba, umożliwiają kobietom kierowanie strumieniem moczu.MIKAEL GUSTAVSEN AFTONBLADET/• Na rynku znalazły się wykonane z woskowanego papieru tutki, które, przytknięte gdzie trzeba, umożliwiają kobietom kierowanie strumieniem moczu.

Polityka zrównania płci w pracy i życiu codziennym jest od dawna integralną częścią szwedzkiego systemu. Ale ostatnio zmiany w tej dziedzinie następują też spontanicznie, niewymuszone polityką państwa. Kobiety przejmują zwyczaje i nawyki, które dotychczas były domeną mężczyzn.

Nikt nie waży się ruszyć „ciotek”

Sztokholmski konserwatywny dziennik „Svenska Dagbladet” zamieścił całą serię artykułów o „obleśnych ciotkach” (tak się je tu nazywa w slangu), starszych paniach, które podrywają i molestują seksualnie młodych mężczyzn.

Polityka 42.2007 (2625) z dnia 20.10.2007; Świat; s. 66
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >