Klasyki Polityki

Kociołapy

Kociołapy. Związki bez ślubu coraz powszechniejsze

Ślub to czysta formalność. Niszczy coś dobrego, rzekomo poprawia na lepsze. Ślub to czysta formalność. Niszczy coś dobrego, rzekomo poprawia na lepsze. Piotr Socha / Polityka
Słowa konkubina, konkubent brzmią brzydko, pachną patologią. Lepsze już wydaje się: na kocią łapę, na kartę rowerową, choć w tych określeniach nie ma za grosz szacunku należnego u nas wyłącznie parom zamężnym.

Ślub wydaje się Jackowi Martynkowi, studentowi zarządzania w SGH, asystentowi kontrolera ruchu w LOT, datą w kalendarzu bez specjalnego znaczenia. – Ludzie pobierają się – mówi – na drugi dzień budzą i wszystko jest jak dawniej. Poza zmianą nazwiska nic się nie zmienia, a powinno przecież wiązać się z czymś ważnym, np. w dzień po zawarciu ślubu młodzi idą do notariusza, podpisują wspólnie akt zakupu działki, domu i zaczynają naprawdę wspólne życie.

Polityka 24.2003 (2405) z dnia 14.06.2003; Raport; s. 3
Oryginalny tytuł tekstu: "Kociołapy"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022