Palikot i SLD walczą o Piotra Ikonowicza

Ikonowicz na wydaniu
Ruch Palikota i Sojusz Lewicy Demokratycznej zabiegają o względy Piotra Ikonowicza, lewicowego działacza ze stażem w opozycji demokratycznej PRL, próbując pozyskać go do współpracy.
Ikonowiczowi na rękę jest rywalizacja między Millerem a Palikotem o jego względy i o to, czyje serce leży bardziej po lewej stronie.
Adam Chelstowski/Forum

Ikonowiczowi na rękę jest rywalizacja między Millerem a Palikotem o jego względy i o to, czyje serce leży bardziej po lewej stronie.

Janusz Palikot podpisał z prowadzoną przez Ikonowicza Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej umowę o współpracy, w myśl której przekaże 10 swoich poselskich uposażeń rocznie na działalność Kancelarii, a przy wojewódzkich biurach Ruchu mają powstać jej filie. Jednak Leszek Miller, który zapowiada budowanie szerokiej lewicy, nie daje za wygraną. – Znam Piotra Ikonowicza dłużej niż Janusz Palikot, bo już chyba od 15 lat. Był posłem w moim klubie. Spotkam się teraz ze starym znajomym, by zapytać, jak działa jego Kancelaria, jakie problemy trzeba pilnie rozwiązać – mówi tajemniczo.

Byłego premiera z SLD i Piotra Ikonowicza łączy trudne pożegnanie z Sojuszem kilka lat temu i flirt z Andrzejem Lepperem. Obaj bez powodzenia startowali w 2007 r. z list wyborczych Samoobrony. Ikonowicz od wiosny 2003 r. próbował reaktywować Nową Lewicę, ale gdy siedem lat później nie złożył sprawozdania finansowego, partia została wykreślona z rejestru.

Andrzej Rozenek, poseł Ruchu, nazywa Ikonowicza „naszym ekspertem do spraw osób wykluczonych”, lecz mówi, że nikt mu nie proponuje wstąpienia do Ruchu: – Ale gdy pokazuje się z nami na konferencjach, to oczywiste, że współpraca nabiera wymiaru politycznego.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną