Kraj

Premierowy tydzień

Pierwszy tydzień premiera PiS

1 października Piotr Gliński został ogłoszony oficjalnym kandydatem PiS na premiera. 1 października Piotr Gliński został ogłoszony oficjalnym kandydatem PiS na premiera. Adam Chelstowski / Forum
Jak zmieniło się życie Piotra Glińskiego, odkąd prezes PiS ogłosił, że to jego kandydat na premiera?
Prof. Gliński wziął urlop wypoczynkowy w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Na 17 dni.Robert Gardziński/Fotorzepa/Forum Prof. Gliński wziął urlop wypoczynkowy w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Na 17 dni.

W poniedziałek Piotr Gliński przesiadł się ze swojego samochodu klasy średniej do sejmowego auta, przypisanego do klubu PiS. I z miejsca podpadł tabloidom, bo „jeszcze nie premier”, a już „jeździ za nasze”. Następnego dnia partia oddała mu do dyspozycji jeden z partyjnych samochodów i kierowcę. – Ma bardzo napięty plan, ciągle gdzieś się spieszy. Lepiej niech profesora wozi kierowca, niż ma narażać się na zdjęcia w tabloidach, jak przekracza prędkość czy parkuje na zakazie – mówi jeden z polityków PiS.

Polityka 41.2012 (2878) z dnia 10.10.2012; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Premierowy tydzień"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020