Kraj

Rocznica narodowej kłótni

Ćwierćwiecze III RP: będziemy świętować?

Plakat wyborczy Jacka Marczewskiego „Głosuj z nami”, wzywający do głosowania w wyborach 4 czerwca 1989 r.. Plakat wyborczy Jacka Marczewskiego „Głosuj z nami”, wzywający do głosowania w wyborach 4 czerwca 1989 r.. Jacek Marczewski / Forum
Czy obchodzona w 2014 r. 25 rocznica powstania III RP ma wreszcie szansę stać się dla Polaków Wielkim Świętem Niepodległości?
„4 czerwca pozostaje jak dotąd okazją do świętowania dla naiwniaków, którzy nie dostrzegają grozy spisku w Magdalence”.Wistula/Wikipedia „4 czerwca pozostaje jak dotąd okazją do świętowania dla naiwniaków, którzy nie dostrzegają grozy spisku w Magdalence”.

Podczas niedawnego marszu PiS padały hasła, że 13 grudnia 1981 r. i 4 czerwca 1989 r. to momenty narodowej zdrady. Co pokazuje, że przyszłoroczne obchody okrągłej rocznicy tamtych wyborów, powołania nowej Rzeczpospolitej, a także poprzedzających te wydarzenia obrad Okrągłego Stołu, powstania rządu Mazowieckiego, a po drodze 10 rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej – staną się kolejną okazją do pompowania politycznego konfliktu.

Na dobrą sprawę będziemy obchodzić 25 rocznicę wybuchu sporów o nową Polskę.

Polityka 1.2014 (2939) z dnia 26.12.2013; Wydarzenie roku; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Rocznica narodowej kłótni"

Czytaj także

Społeczeństwo

Emeryci na psychotropach

Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.

Katarzyna Kaczorowska
26.09.2020