Kraj

Media publiczne pod rządami PiS. Tego nie da się oglądać, tego nie da się słuchać

Media publiczne pod rządami PiS. Tego nie da się oglądać, tego nie da się słuchać

Jakie będą media publiczne według PiS? Jakie będą media publiczne według PiS? flash.pro / Flickr CC by 2.0
Nie wierzycie? Odpowiedzcie więc na osiem pytań.

1. Wyobrażacie sobie Państwo oglądanie telewizji „upowszechniającej stanowiska Sejmu, Senatu, prezydenta, premiera, partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych”?

2. Wyobrażacie sobie oglądanie telewizji „kultywującej tradycje narodowe, wartości patriotyczne i humanistyczne”? Respektujących „chrześcijański system wartości”? (Dla jasności – czy w kraju z tysiącletnią tradycją chrześcijaństwa da się robić wiarygodne media publiczne, które by tę tradycję podkopywały?).

3. Wyobrażacie sobie, że z ekranów znikną twarze, a w głośnikach ucichną głosy publicystów i prezenterów, których teraz oglądacie i słuchacie?

4. Wyobrażacie sobie siebie przyklejonych do ekranów, z zapartym tchem oglądających występy Tomasza Sakiewicza, Katarzyny Hejke, Jacka i Michała Karnowskich, Rafała Ziemkiewicza, Doroty Kani, Anity Gargas, Samuela Pereiry, Tomasza Terlikowskiego, Stanisława Michalkiewicza, Jana Pospieszalskiego, wspomaganych przez dziesiątki publicystów TV Republika, „Gazety Polskiej”, tygodnika „wSieci”, może też „Do Rzeczy”?

5. Wyobrażacie sobie, że jadąc samochodem, włączacie radio i zasłuchujecie się w ich wywody?

6. Wyobrażacie sobie pełne dociekliwych pytań „niepokornych” wywiady, które będą prowadzić z przedstawicielami rządu, prezydenta, rządzącej partii?

7. Wyobrażacie sobie „oferowanie społeczeństwu i jego poszczególnym częściom zróżnicowanych programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki, kultury, edukacji, sportu i rozrywki z zachowaniem bezstronności, pluralizmu, niezależności i wysokiej jakości” w ich wykonaniu?

8. Wyobrażacie sobie, że będziecie za to wszystko płacić obowiązkowy abonament? Ja nie. Nie chcę takich mediów publicznych. A Wy?

PS Wszystkie cytaty pochodzą z powstającego w ministerstwie kultury projektu „dużej” ustawy medialnej, do której dotarła Polska Agencja Prasowa.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Czym są uczucia między robotami a ludźmi?

Jak autorka niemieckiego „Die Zeit” próbowała zaprzyjaźnić się ze „sztucznym inteligentem”, Botrisem.

Ana Mayr, [tł.] Adam Krzemiński
14.05.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną