Media publiczne pod rządami PiS. Tego nie da się oglądać, tego nie da się słuchać
Nie wierzycie? Odpowiedzcie więc na osiem pytań.
Jakie będą media publiczne według PiS?
flash.pro/Flickr CC by 2.0

Jakie będą media publiczne według PiS?

1. Wyobrażacie sobie Państwo oglądanie telewizji „upowszechniającej stanowiska Sejmu, Senatu, prezydenta, premiera, partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych”?

2. Wyobrażacie sobie oglądanie telewizji „kultywującej tradycje narodowe, wartości patriotyczne i humanistyczne”? Respektujących „chrześcijański system wartości”? (Dla jasności – czy w kraju z tysiącletnią tradycją chrześcijaństwa da się robić wiarygodne media publiczne, które by tę tradycję podkopywały?).

3. Wyobrażacie sobie, że z ekranów znikną twarze, a w głośnikach ucichną głosy publicystów i prezenterów, których teraz oglądacie i słuchacie?

4. Wyobrażacie sobie siebie przyklejonych do ekranów, z zapartym tchem oglądających występy Tomasza Sakiewicza, Katarzyny Hejke, Jacka i Michała Karnowskich, Rafała Ziemkiewicza, Doroty Kani, Anity Gargas, Samuela Pereiry, Tomasza Terlikowskiego, Stanisława Michalkiewicza, Jana Pospieszalskiego, wspomaganych przez dziesiątki publicystów TV Republika, „Gazety Polskiej”, tygodnika „wSieci”, może też „Do Rzeczy”?

5. Wyobrażacie sobie, że jadąc samochodem, włączacie radio i zasłuchujecie się w ich wywody?

6. Wyobrażacie sobie pełne dociekliwych pytań „niepokornych” wywiady, które będą prowadzić z przedstawicielami rządu, prezydenta, rządzącej partii?

7. Wyobrażacie sobie „oferowanie społeczeństwu i jego poszczególnym częściom zróżnicowanych programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki, kultury, edukacji, sportu i rozrywki z zachowaniem bezstronności, pluralizmu, niezależności i wysokiej jakości” w ich wykonaniu?

8. Wyobrażacie sobie, że będziecie za to wszystko płacić obowiązkowy abonament? Ja nie. Nie chcę takich mediów publicznych. A Wy?

PS Wszystkie cytaty pochodzą z powstającego w ministerstwie kultury projektu „dużej” ustawy medialnej, do której dotarła Polska Agencja Prasowa.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną