Jacek Kurski nowym prezesem TVP
Dziś rano minister skarbu powołał Jacka Kurskiego na prezesa TVP. Szefową Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk.
Jacek Kurski
European Parliament/Flickr CC by 2.0

Jacek Kurski

Kurski miał jeszcze w czwartek późnym wieczorem zostać odwołany z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, tak aby dziś rano można go było powołać na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Jako pierwszy informację tę podał portal „300Polityka”.

„Nie ukrywam, że w sferze frazeologii i obrazowania świata polityki jestem chłonnym uczniem Jarosława Kaczyńskiego” – mówił Kurski w 2006 r. w wypowiedzi udzielonej „Dziennikowi”.

Szefem Agencji Informacji ma zostać Mariusz Pilis, autor filmów dokumentalnych, m.in. „Listu z Polski” i „Buntu stadionów”. W pierwszym z nich autor poszukiwał odpowiedzi na pytanie, dlaczego nikt nie robi nic, aby odnaleźć przyczyny tragedii Smoleńskiej, w drugim bronił pseudokibiców, ukazując ich jako patriotów. Pilis jest także pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem TVP Info.

Zmiana na stanowisku prezesa TVP i szefa Agencji Informacji jest możliwa dzięki wchodzącej w piątek w życie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa PiS. Mała nowela została dziś podpisana przez prezydenta, a kilka godzin później ogłoszona w Dzienniku Ustaw.

Ustawa skraca kadencje władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia oraz umożliwia mianowanie przez ministra skarbu nowych zarządów i rad nadzorczych „do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych”. Ustawa stanowi pierwszy etap reformy mediów publicznych, zmierzającej do ustanowienia systemu mediów narodowych.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną