Kraj

Unia się dziwi

Europa kontra Prawo i Sprawiedliwość

PiS tylko rytualnie broni polskiej obecności w Unii, w gruncie rzeczy ją lekceważy. PiS tylko rytualnie broni polskiej obecności w Unii, w gruncie rzeczy ją lekceważy. AN / Wikipedia
Unijni partnerzy postawili rząd PiS na cenzurowanym. Nowe władze wydają się tym naiwnie zdziwione, zaskoczone i oburzone.
Spokój na pewno się przyda, zwłaszcza politykom PiS.C.J. Burton/Corbis, M.K. Spokój na pewno się przyda, zwłaszcza politykom PiS.

Komisja Europejska wdrożyła bezprecedensową procedurę kontroli praworządności w Polsce i będzie monitorować sytuację w naszym kraju. Oddajemy artykuł do druku jeszcze przed debatą o Polsce w Parlamencie Europejskim, gdzie – sądząc z dotychczasowych wypowiedzi – premier Szydło będzie udowadniać, że „nic się nie stało”. Z takim samym przekazem pojechał do Brukseli prezydent Andrzej Duda. Prezydent i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na wspólnej konferencji prasowej apelowali o ograniczenie emocji i spokojną debatę.

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Temat tygodnia; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Unia się dziwi"

Czytaj także

Ja My Oni

Ludwika i Henryk Wujcowie – człowieka porządnego portret podwójny

Próbując zdefiniować dobro, ludzie powinni przede wszystkim ustalić, czego nie wolno, choć niby nie powinno się zaczynać od zakazów.

Katarzyna Czarnecka
27.08.2019