Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Przyspieszają i zwalniają

Kadrowa rewolucja według PiS

EAST NEWS
Wymiana kadr w ministerstwach, urzędach, mediach, spółkach państwowych, agencjach trwa w najlepsze. Wkraczają partyjni działacze z ideową identyfikacją. Bo dobra zmiana wymaga dobrych ludzi. Czyli z PiS.
Według PiS najważniejszym przymiotem urzędnika ma być teraz ideowa identyfikacja. Z kim? To oczywiste, że z naczelnikiem Jarosławem Kaczyńskim i jego podwykonawcami: premier Szydło i prezydentem Dudą.Kancelaria Prezesa RM Według PiS najważniejszym przymiotem urzędnika ma być teraz ideowa identyfikacja. Z kim? To oczywiste, że z naczelnikiem Jarosławem Kaczyńskim i jego podwykonawcami: premier Szydło i prezydentem Dudą.

„Pracownikiem państwowym (naczelnych, centralnych i terenowych organów administracji) może być osoba, która ze względu na swoją postawę ideowo-moralną daje rękojmię należytego wykonywania zadań” – to fragment z rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z grudnia 1974 r., którym w czasach PRL ostatecznie zatwierdzono tzw. partyjną nomenklaturę. Jednym z warunków przystąpienia do UE było odbudowanie profesjonalnej służby cywilnej.

Dziś PiS nie kryje się z intencjami, mówiąc o służbie cywilnej.

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Przyspieszają i zwalniają"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >