Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Mężczyźni na Marszu Godności: Kobiety trzeba wspierać! [WIDEO]

Polityka
Te kraje, w których zagwarantowana jest równość, są szczęśliwsze, sprawiedliwsze, lepiej się rozwijają – mówią uczestnicy Marszu Godności.

W stolicy odbył się Marsz Godności; przebył trasę od placu Zbawiciela do Ogrodu Saskiego. Uczestnicy manifestowali pod hasłem „Prawa człowieka prawami kobiet”. „Maszerujemy w obronie praw kobiet, prawa do samostanowienia, prawa do wolności, do opieki zdrowotnej, do sprawiedliwego sądu” – zapowiadały organizatorki. Chodzi zatem o prawa gwarantowane przez konstytucję, ale nie zawsze respektowane, czego dowodem trwające dyskusje na temat kształtu ustawy aborcyjnej.

W marszu wzięli udział, rzecz jasna, również mężczyźni. Zapytaliśmy, dlaczego towarzyszyli dziś kobietom i dlaczego warto je wspierać. – Przyszedłem walczyć przede wszystkim o prawa mojej mamy, moich przyjaciółek, mojej babci. Przyszedłem tu dla wszystkich kobiet w moim życiu – opowiada jeden z uczestników. Inny dodaje: – Wolność kobiet leży w interesie mężczyzn. Te społeczeństwa, w których jest zagwarantowana równość, są bardziej szczęśliwe. Dziennikarka Magdalena Mołek apeluje zaś do wszystkich mam: wychowujmy synów tak, żeby byli przyjaciółmi kobiet.

Obejrzyj naszą wideorelację:

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną