Kraj

Mężczyźni na Marszu Godności: Kobiety trzeba wspierać! [WIDEO]

Polityka
Te kraje, w których zagwarantowana jest równość, są szczęśliwsze, sprawiedliwsze, lepiej się rozwijają – mówią uczestnicy Marszu Godności.

W stolicy odbył się Marsz Godności; przebył trasę od placu Zbawiciela do Ogrodu Saskiego. Uczestnicy manifestowali pod hasłem „Prawa człowieka prawami kobiet”. „Maszerujemy w obronie praw kobiet, prawa do samostanowienia, prawa do wolności, do opieki zdrowotnej, do sprawiedliwego sądu” – zapowiadały organizatorki. Chodzi zatem o prawa gwarantowane przez konstytucję, ale nie zawsze respektowane, czego dowodem trwające dyskusje na temat kształtu ustawy aborcyjnej.

W marszu wzięli udział, rzecz jasna, również mężczyźni. Zapytaliśmy, dlaczego towarzyszyli dziś kobietom i dlaczego warto je wspierać. – Przyszedłem walczyć przede wszystkim o prawa mojej mamy, moich przyjaciółek, mojej babci. Przyszedłem tu dla wszystkich kobiet w moim życiu – opowiada jeden z uczestników. Inny dodaje: – Wolność kobiet leży w interesie mężczyzn. Te społeczeństwa, w których jest zagwarantowana równość, są bardziej szczęśliwe. Dziennikarka Magdalena Mołek apeluje zaś do wszystkich mam: wychowujmy synów tak, żeby byli przyjaciółmi kobiet.

Obejrzyj naszą wideorelację:

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Janusz Dzięcioł w szponach szołbizu

Wyluzowany Janusz Dzięcioł powtarza do kamery, że nie lubiłby siebie, gdyby się zmienił, dlatego się nie zmieni, chociaż kto wie, co sława przyniesie. Szołbiznes, mówią ludzie, jest jak walec, każdego rozgniecie, każdą głębię duchową zniweluje. Czy normalny człowiek po wygraniu bardzo popularnego programu telewizyjnego może z wygranym półmilionem złotych w kieszeni wrócić do bloków, do pracy?

Sławomir Mizerski
30.06.2001
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną