Kraj

EPiSkopat PiSze do PiS

Jaką drogą pójdzie polski Kościół

Przed skłonnością do totalitaryzmu trzeba bronić nie tylko państwo i demokrację, ale też Kościół. Przed skłonnością do totalitaryzmu trzeba bronić nie tylko państwo i demokrację, ale też Kościół. Leszek Zych
Nie wszyscy biskupi popierają przekształcanie Kościoła w ideologiczne ramię PiS. Pokazał to dokument episkopatu o chrześcijańskim rozumieniu patriotyzmu. Szkoda, że tak późno. I że wielu hierarchów wypowiada się w zupełnie odmiennym duchu. A najwyraźniej nowy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Abp Marek JędraszewskiMiłosz Kluba/FotoGość/Forum Abp Marek Jędraszewski

W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej abp Jędraszewski wygłosił na Wawelu kazanie. Powiedział: „Wszyscy mamy odczucie, że mgła nad Smoleńskiem ustępuje i przybliżamy się do chwili, w której poznamy prawdę”. Skoro tak, to raport na temat przyczyn katastrofy przygotowany przez komisję Jerzego Millera prawdy nie zawiera i rząd PO-PSL kłamał, a Polacy „stali się uczestnikami”, a nawet ofiarami „wielkiej mistyfikacji”.

Kazanie było czystym aktem politycznym.

Polityka 19.2017 (3109) z dnia 09.05.2017; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "EPiSkopat PiSze do PiS"

Czytaj także

Ja My Oni

Ula: Zaczęło się od typowego lesbijskiego zauroczenia

Przyjechałam do Łodzi z małej wioski w 1983 r. Do liceum. Moją trzecią fascynacją była koleżanka z bursy. W bursie to nie mogło się rozwinąć (nocą panie robiły nam naloty, z zaglądaniem pod kołdry).

Edyta Gietka
18.08.2020