Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Okładka nowego numeru POLITYKI Okładka nowego numeru POLITYKI Polityka
Co po wakacjach zastaną nauczyciele, uczniowie, rodzice? Ilu pedagogów straci pracę, jaka liczba szkół zostanie zlikwidowana, gdzie będą przenoszone dzieci?
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnegoMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Szkoła się kończy, ale pozostają wielkie niewiadome. Co po wakacjach zastaną nauczyciele, uczniowie, rodzice? Ilu pedagogów straci pracę, jaka liczba szkół zostanie zlikwidowana, gdzie będą przenoszone dzieci? Reforma (jak inni mówią: „deforma”) oświaty dopiero pokaże swoje prawdziwe, a nie życzeniowe i propagandowe, oblicze. O nowej szkole à la PiS pisze w najnowszej POLITYCE gościnnie Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka TVN24.

Co jeszcze? O politykach w mocno dojrzałym wieku, którzy przenosząc dawne ideały – zwłaszcza lewicowe – sprzed kilkudziesięciu lat we współczesność, powracają do polityki i łask wyborców, pisze Jacek Żakowski. Kręte ścieżki Jarosława Gowina i jego ugrupowania Polska Razem opisuje Rafał Kalukin, a Wojciech Szacki analizuje stan PiS przed nadchodzącym kongresem tej partii – kto w górę, kto w dół, co słychać w rządzącej formacji i jakie panują w niej nastroje.

Ponadto w najnowszej POLITYCE: rozmowa Jacka Żakowskiego z prof. Januszem Czapińskim o polskim „genie szczęścia”, czyli co nas zadowala, jakie życie przynosi satysfakcję, czym jest polska swojskość. Marta Mazuś opisuje „dziewczyny morowe”, czyli młode kobiety zaangażowane w zdominowane przez mężczyzn organizacje narodowców. A Piotr Pytlakowski relacjonuje niesamowity – z uwagi na bezradność państwowych organów – przypadek niemożności pozbycia się niechcianych najemców użytkowego lokalu w centrum stolicy.

Także: rozmowa z prof. Jerzym Osiatyńskim, ekonomistą, o tym, czy rzeczywiście za rządów PiS mamy do czynienia z cudem gospodarczym; o tym, co węgierska antyorbánowska opozycja radzi polskim przeciwnikom PiS; o stuleciu politycznej i militarnej obecności amerykańskiej w Europie; o tajemnicach masonerii, o kinie nowego feminizmu oraz o tym, jak się wstydzimy (albo i nie) w internecie.

To mała próbka propozycji z najnowszego wydania POLITYKI. Zachęcam do kupna numeru z kolejną książką z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”, tym razem jest to „Wspaniała Gilly” Katherine Paterson.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Nauka

Ożywianie mózgu po śmierci i transplantacja głowy. Czy istnieją granice neuronauki?

Badaczom udało się wznowić niektóre funkcje mózgów pobranych od świń, a inny naukowiec chciałby przeprowadzić transplantację ludzkiej głowy.

Piotr Rzymski
22.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną