Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI
Wielkie protesty społeczne, szyderstwa i niewybredne epitety ze strony władzy – wreszcie dwa weta prezydenta Dudy – nadały polskiej polityce nową dynamikę.
Okładka nowego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka nowego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

To był czas politycznej burzy, po której nastały przejaśnienia. Wielkie protesty społeczne, szyderstwa i niewybredne epitety ze strony władzy – wreszcie dwa weta prezydenta Dudy – nadały polskiej polityce nową dynamikę.

W najnowszej POLITYCE przyglądamy się z uwagą tej odmienionej sytuacji w kilku tekstach. Ewa Siedlecka przestrzega, że sprzeciw obywatelski powinien nadal trwać, ponieważ złe ustawy o sądach mogą szybko wrócić. Mariusz Janicki i Wiesław Władyka opisują wstrząsy i turbulencje w imperium PiS, czyli jak protesty i weta wpływają na spoistość władzy.

Malwina Dziedzic relacjonuje stan opozycji, czy i jak się jednoczy, w jaki sposób radzi sobie w walce z PiS. Piotr Pytlakowski napisał relację z protestów przeciwko zamachowi na sądy – kto w nich brał udział, jakie były motywacje uczestników, skąd się nagle wzięła taka społeczna energia.

Wreszcie rozmowa Adama Szostkiewicza z prof. Wojciechem Sadurskim o tym, czy demokracja zdoła obronić się przed populistami.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? O tym, że coraz dłużej trwa młodość, rozciąga się wiek średni, a starość przesuwa się w kierunku osiemdziesiątki, czyli że wiek staje się w jakiejś mierze kwestią wyboru – pisze Joanna Cieśla. Violetta Krasnowska opisuje, jak władza nęka nieposłusznych obywateli, a Aleksandra Żelazińska zajęła się „latem w mieście” – okazuje się, że coraz więcej miejscowości urządza plaże…

Ponadto: rozmowa ze słynnym autorem kryminałów Ianem Rankinem, o tym, jak to jest z pogodą w te wakacje, o bałtyckim surfingu, współczesnym tańcu polskim i o Poppy, gwieździe internetu, która nie wiadomo czy istnieje naprawdę, i na tym głównie polega jej sława.

Zachęcam też, jeśli ktoś nie zrobił tego wcześniej, do zakupu POLITYKI z filmem „Łotr1”, czyli najnowszą częścią słynnej sagi „Gwiezdne wojny”.

Życzę miłego czytania i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną