Co z tą Polską? Możliwe scenariusze wyjścia z impasu
Rozejm, eskalacja protestów, a może...
Możliwych scenariuszy jest kilka.
Simona Supino/Forum

Możliwych scenariuszy jest kilka.

A. Wojna realistów w obozie PiS z rządzącymi paranoikami zakończona próbą przejęcia partii (jak? trudno sobie to wyobrazić). Utworzenie nowego obozu politycznego (ilu z PiS pójdzie za Morawieckim, zakładając, że Morawiecki opowie się po stronie Dudy?), sparaliżowanie mocy Sejmu i dociągnięcie do końca kadencji na czworakach albo wcześniejsze wybory, w których i tak wygra PiS, a jeśli nawet nieznacznie wygra połączona opozycja, to kto wie, komu Duda powierzy misję.

B. Rozejm Dudy z Kaczyńskim polegający na wewnątrzpartyjnej opozycji i ustaleniu dwupodziału władzy: paranoiczna prawica kontra względnie racjonalna prawica i zimna wojna, bo z Kaczyńskim nie można współpracować, tylko trzeba robić mu dobrze i przymilnie miauczeć, a tego Duda już nie chce. Anyway – opozycja poza główną narracją.

C. Eskalacja protestów, które popiera duża część wojska (które jest bardziej wystraszone i wku…one na Macierewicza, niż go kocha, bo ten buduje tę armię tak skutecznie i konsekwentnie jak Międzymorze) i policji (Błaszczaka wielu gliniarzy nie cierpi serdecznie).

Fragment wpisu blogowego Z. Przeczytaj w całości »

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną