Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
W cieniu batalii o ustawy sądowe w życie wchodzi właśnie jedna ze sztandarowych „obietnic PiS”. Od 1 października na emerytury można znowu iść w wieku 60–65 lat.
Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Ponad 300 tysięcy Polaków wybiera się na tę odzyskaną wcześniejszą emeryturę. Wszyscy się cieszą, ale pytanie, jak długo ta radość potrwa. Koszty odrzucenia dotychczasowych rozwiązań, czyli granicznego wieku 67 lat, będą ogromne i coraz większe. Tak się musi stać, kiedy coraz mniej młodszych osób będzie pracować na świadczenia dla rosnącej grupy ludzi starszych. Do czego to doprowadzi? Do zmiany rządu, społecznych niepokojów, finansowego krachu państwa? Czy politycy wezmą w końcu odpowiedzialność za przyszłość kraju, sięgającą dalej niż do najbliższych wyborów? O tym wszystkim w najnowszej POLITYCE pisze Joanna Solska w tekście „Po balu będzie ból”, a także Jerzy Baczyński w swoich cotygodniowych „Przy-pisach”.

Co ponadto w najnowszej POLITYCE? Ewa Siedlecka ocenia propozycje prezydenta Dudy w sprawie reformy sądownictwa. Martyna Bunda pyta, czy dzieci są bardziej własnością rodziców czy małymi, ale już pełnoprawnymi obywatelami państwa. Jakub Bierzyński opisuje, jakie dalekosiężne skutki prawne może mieć sprawa propagandowych billboardów za pieniądze spółek skarbu państwa. Anna Dąbrowska natomiast kreśli sylwetkę prezydenckiego rzecznika Krzysztofa Łapińskiego, bardzo wpływowego w kancelarii głowy państwa i tyleż nielubianego przez PiS.

Co jeszcze? Ewa Wilk przygląda się polskim elitom i zastanawia się, dlaczego stały się one przedmiotem tak zaciekłych ataków ze strony dzisiejszej władzy. Ryszarda Socha opisuje polityczne porachunki po niedawnych nawałnicach na Pomorzu. Marek Henzler zajął się starymi i nowymi patronami szkół, a Edyta Gietka pisze o pewnym sposobie na zarabianie, jakim jest wynajmowanie dobrze wyposażonego mieszkania parom szukającym intymności i nowych doświadczeń. Polecam też tekst Agnieszki Sowy o rosnącej modzie na wegetarianizm.

Przedstawione wyżej tematy to nawet nie połowa zawartości nowego numeru POLITYKI, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Zachęcam też do kupienia egzemplarza POLITYKI z kolejną książką z naszego cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”, tym razem jest to prawdziwy hit z dzieciństwa kilku już pokoleń: „Bajki z mchu i paproci” Vaclava Ctvrtka.

Życzę miłego czytania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną