Kraj

Ewa Bugała odchodzi z TVP do Orlenu

W PKN Orlen została dyrektorem. Będzie jej podlegać m.in. biuro prasowe i media korporacyjne. W PKN Orlen została dyrektorem. Będzie jej podlegać m.in. biuro prasowe i media korporacyjne. TVP
W PKN Orlen została dyrektorem. Będzie jej podlegać m.in. biuro prasowe i media korporacyjne – informuje „Fakt”.

Ewa Bugała ma zarobić w Orlenie ćwierć miliona złotych brutto rocznie. Jak ustalił „Fakt”, już w środę zaczęła pracę w siedzibie spółki w Warszawie. Będzie podlegać dyrektorowi wykonawczemu Adamowi Burakowi, który za rządów PiS był dyrektorem marketingu w PZU, a następnie w Grupie LOTOS. We wtorek stanowisko stracił prezes Orlenu Wojciech Jasiński, wpływowy polityk PiS i zaufany Jarosława Kaczyńskiego. Nowym prezesem został Daniel Obajtek, wójt Pcimia, a ostatnio prezes gdańskiego koncernu Energa.

Kilka miesięcy temu zbierałam materiały do tekstu o Ewie Bugale i ktoś relacjonował mi jej rozmowę z kolegą z TVP. Miał ją zapytać, jak wyobraża sobie swoją karierę zawodową, kiedy po zmianie władzy w mediach publicznych zostaną przywrócone standardy niezależnego dziennikarstwa. Nawet przecież ona zdawała sobie sprawę, że przy Woronicza nie będzie już dla niej miejsca. Odpowiedziała, że póki może, będzie trzymać się TVP, a potem znajdzie sobie posadę w PR. Rzeczywiście, sztukę PR – ostatnio na rzecz władzy PiS – opanowała w telewizji do perfekcji. Teraz będzie dbać o dobry PR Orlenu.

Bugała straszy pozwem

Z TVPiS musiała pożegnać się szybciej, niż planowała. W drugiej połowie stycznia Klaudiusz Pobudzin złożył papiery dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (czuwa nad wszystkimi programami informacyjnymi i publicystycznymi) i odszedł. Tydzień wcześniej Jacek Kurski zaczął szukać jego następcy, bo to rozstanie było już przesądzone, i to prezes TVP o nim zdecydował. Solidarnie z Pobudzinem wymówienie złożył Grzegorz Pawelczyk, zastępca szefa TAI i dyrektor TVP Info. Tego samego dnia poszedł na urlop.

Ewa Bugała, reporterka „Wiadomości” i gospodyni programu „Nie da się ukryć” w TVP Info, też wzięła urlop. – Napięcie między tą trzymającą się razem trójcą a Kurskim narastało od dawna, wiadomo było, że to się dla nich źle skończy, bo Kurski ma mocniejsze plecy w PiS – mówi jeden z ważnych pracowników TVP. Cała ta trójka zaczęła za bardzo uniezależniać się od Kurskiego, więc postanowił się z nimi pożegnać.

Pod koniec 2017 roku Bugała napisała na Twitterze: „Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, niech ten nadchodzący będzie jeszcze lepszy, przecież zawsze może być:)”. Dla niej dość szybko okazał się jeszcze lepszy.

Tekst o Ewie Bugale ukazał się w POLITYCE w lipcu 2017 roku. Po publikacji Bugała napisała na TT: „Pani Dąbrowska Anna z tygodnika »Polityka« myśli, że każde kłamstwo i pomówienie można bezkarnie opublikować. Nie można...”. Ale żadnego sprostowania do dziś nie przysłała.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama