Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Na prawo od Prawa

Na prawo od PiS

Od lewej: Mariusz Max Kolonko, Michał Kołodziejczak, Janusz Korwin-Mikke. Od lewej: Mariusz Max Kolonko, Michał Kołodziejczak, Janusz Korwin-Mikke. Forum, Jan Bielecki/East News
Prawo i Sprawiedliwość nie jest jedyną prawicą idącą do wyborów. Choć prawicowy plankton wygląda dość egzotycznie, zawsze może odebrać głosy partii Jarosława Kaczyńskiego.
Od lewej: Lider Bezpartyjnych Samorządowców Robert Raczyński i Cezary Przybylski.Michał Dyjuk/Forum Od lewej: Lider Bezpartyjnych Samorządowców Robert Raczyński i Cezary Przybylski.

W wyborach europarlamentarnych PiS zdobył ponad 45 proc. głosów, zaskakując niemal wszystkich i deklasując pozostałe prawicowe komitety – Konfederację i Kukiz’15, które znalazły się pod progiem wyborczym. Doszło więc po wyborach w „małej prawicy” do rozmaitych tarć i przegrupowań, ale nie traci ona nadziei na przejście wyborczego progu w październiku. Rola tych małych ugrupowań może nagle okazać się znacząca.

Niewiele wskazuje na to, by zwycięstwu Jarosława Kaczyńskiego miała zagrozić już-nie-zjednoczona opozycja pod wodzą Grzegorza Schetyny.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Na prawo od Prawa"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022