Kraj

Na prawo od Prawa

Na prawo od PiS

Od lewej: Mariusz Max Kolonko, Michał Kołodziejczak, Janusz Korwin-Mikke. Od lewej: Mariusz Max Kolonko, Michał Kołodziejczak, Janusz Korwin-Mikke. Forum, Jan Bielecki/East News
Prawo i Sprawiedliwość nie jest jedyną prawicą idącą do wyborów. Choć prawicowy plankton wygląda dość egzotycznie, zawsze może odebrać głosy partii Jarosława Kaczyńskiego.
Od lewej: Lider Bezpartyjnych Samorządowców Robert Raczyński i Cezary Przybylski.Michał Dyjuk/Forum Od lewej: Lider Bezpartyjnych Samorządowców Robert Raczyński i Cezary Przybylski.

W wyborach europarlamentarnych PiS zdobył ponad 45 proc. głosów, zaskakując niemal wszystkich i deklasując pozostałe prawicowe komitety – Konfederację i Kukiz’15, które znalazły się pod progiem wyborczym. Doszło więc po wyborach w „małej prawicy” do rozmaitych tarć i przegrupowań, ale nie traci ona nadziei na przejście wyborczego progu w październiku. Rola tych małych ugrupowań może nagle okazać się znacząca.

Niewiele wskazuje na to, by zwycięstwu Jarosława Kaczyńskiego miała zagrozić już-nie-zjednoczona opozycja pod wodzą Grzegorza Schetyny.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Na prawo od Prawa"

Czytaj także

Kraj

Jak leśnicy sami sprywatyzowali Lasy Państwowe

Prywatyzacją lasów politycy straszą nas regularnie. Zawsze wtedy, gdy partykularne interesy leśnego lobby i jego politycznych protektorów wydają się zagrożone. Samym jednak lasom przekazanie w prywatne ręce nigdy nie groziło. PiS wykreowało wroga, żeby nas przed nim bronić.

Joanna Solska
01.09.2015