Kraj

Wiara, nadzieja, gniew

Dla kogo jest dziś lewica?

Ważne pytanie: czy lewica będzie miała do wzięcia raczej liberalny elektorat rozczarowany PO, czy socjalny elektorat z różnych powodów odpadający od PiS? Ważne pytanie: czy lewica będzie miała do wzięcia raczej liberalny elektorat rozczarowany PO, czy socjalny elektorat z różnych powodów odpadający od PiS? Mirosław Gryń / Polityka
Prezydencki bój Roberta Biedronia to kolejna próba dla lewicy, którą w najbliższych latach czeka wielki polityczny sprawdzian. Nic jeszcze nie jest przesądzone: ani sukces, ani klęska. To dopiero początek drogi.
Jakub MajmurekAN Jakub Majmurek

„Trzy partie, trzy pokolenia, jedna koalicja, stanowiąca realną alternatywę dla POPiS” – tak w ostatnich miesiącach opowiadała o sobie polska lewica. Ta opowieść pozwoliła jej wrócić do Sejmu po czterech latach przerwy, choć jeszcze późną wiosną nikt chyba nie postawiłby wielkich pieniędzy, że do przyszłego parlamentu wejdzie samodzielna lewicowa lista.

Z trzech partii zrobią się za chwilę dwie: Wiosna i Sojusz Lewicy Demokratycznej mają połączyć się w jedną formację.

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Ogląd i pogląd; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Wiara, nadzieja, gniew"

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021