Kraj

Grają, jak mogą

Dlaczego PiS decyduje się na tak radykalną politykę

„Jeśli kiedyś dojrzeje w Polsce politycznie istotna przestrzeń do polexitu, to nie stworzą jej politycy solidarnościowi, tylko urodzeni już w III RP”. „Jeśli kiedyś dojrzeje w Polsce politycznie istotna przestrzeń do polexitu, to nie stworzą jej politycy solidarnościowi, tylko urodzeni już w III RP”. Darek Golik / Forum
Prof. Rafał Chwedoruk, politolog, autor książki „Polityka historyczna”, o tym, o co właściwie chodzi Prawu i Sprawiedliwości i dlaczego partia decyduje się na tak radykalną politykę wewnętrzną i zewnętrzną.
Prof. Rafał ChwedorukDarek Golik/Forum Prof. Rafał Chwedoruk

JACEK ŻAKOWSKI: – Katastrofa?
PROF. RAFAŁ CHWEDORUK: – Nie.

Nie jest pan poruszony tym wszystkim, co przyniósł poprzedni tydzień?
Absolutnie nie.

Prezydent nie pojechał do Jerozolimy, żeby nie słuchać ataków Putina. A Putin prawie jak baranek. Oddaliśmy miejsce walkowerem. Paskowy TVP orzeka, że „Sąd Najwyższy łamie konstytucję”. Pisowscy sędziowie nie uznają uchwały trzech izb Sądu Najwyższego. Władza odmawia wykonywania kolejnych wyroków.

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Rozmowa Polityki; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Grają, jak mogą"

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020