Kraj

Cztery żony, jeden mąż i jeden partner

Pierwsze damy i pierwsi dżentelmeni

Robert Biedroń i jego partner Krzysztof Śmiszek. Robert Biedroń i jego partner Krzysztof Śmiszek. Krzysztof Kaniewski / Reporter
Kandydatka na pierwszą damę lub kandydat na pierwszego dżentelmena mogą pomóc w zdobyciu głosów, ale mogą też utrudnić drogę do Pałacu Prezydenckiego. W tej kampanii partnerzy pretendentów nabrali szczególnego znaczenia.
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.Jan Bielecki/EAST NEWS Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata PSL na prezydenta, wywołała dyskusję o tym, jak być pierwszą damą. Na konwencji na Podkarpaciu zadeklarowała, że „nie jest i nigdy nie będzie żoną, która milczy, nie ma swojego zdania i chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu, statystuje tylko mężowi”. Szybko zareagował Błażej Spychalski, rzecznik Pałacu Prezydenckiego. Najpierw zaatakował. Wypowiedź Kosiniakowej-Kamyszowej określił „wyjątkowo podłym atakiem”, a o rywalu prezydenta powiedział, że „był przez wiele lat popychadłem Donalda Tuska”.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Cztery żony, jeden mąż i jeden partner"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021