Kraj

Niezłomny 2

Niezłomny 2. Czy Duda urwie się prezesowi?

Z wetowaniem Andrzej Duda ma wyraźny psychologiczny problem. Zapewne źle się czuje w sytuacji jawnej konfrontacji, nie jest wystarczająco asertywny – taką ma osobowość. Z wetowaniem Andrzej Duda ma wyraźny psychologiczny problem. Zapewne źle się czuje w sytuacji jawnej konfrontacji, nie jest wystarczająco asertywny – taką ma osobowość. Mirosław Gryń / Polityka
Prezydent Andrzej Duda powiedział niedawno, że jego druga kadencja rozpoczynająca się 6 sierpnia będzie „inna”. Czy to oznacza, że urwie się Jarosławowi Kaczyńskiemu?
Andrzej Duda jest nadal człowiekiem młodym, nie tylko jako polityk.Andrzej Hulimka/Forum Andrzej Duda jest nadal człowiekiem młodym, nie tylko jako polityk.

Duda, jakkolwiek dziwnie to brzmi, wciąż ma okazję wejść do historii. Podczas drugiej kadencji nie musi się już przejmować tym, czy Kaczyński poprze go w kolejnych wyborach – zarazem będzie gwarantem powodzenia całego projektu politycznego. A po ewentualnej przegranej PiS do Sejmu w 2023 r. pozostałby jedynym strażnikiem bezpieczeństwa dla ludzi obecnej władzy. Od jego podpisu zależy wiele personalnych nominacji, może wstrzymać każdy legislacyjny pomysł rządzących, który uzna za szkodliwy, niemoralny lub bezprawny.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Temat tygodnia; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezłomny 2"

Czytaj także

Ja My Oni

Sarmata, hipis, mundurowy? Polskie wzorce męskości

Dr hab. Wojciech Śmieja o tym, jak ukształtował się osobliwy, polski wzorzec tak zwanego prawdziwego mężczyzny.

Ewa Wilk
30.09.2020