Kraj

Niezłomny 2

Niezłomny 2. Czy Duda urwie się prezesowi?

Z wetowaniem Andrzej Duda ma wyraźny psychologiczny problem. Zapewne źle się czuje w sytuacji jawnej konfrontacji, nie jest wystarczająco asertywny – taką ma osobowość. Z wetowaniem Andrzej Duda ma wyraźny psychologiczny problem. Zapewne źle się czuje w sytuacji jawnej konfrontacji, nie jest wystarczająco asertywny – taką ma osobowość. Mirosław Gryń / Polityka
Prezydent Andrzej Duda powiedział niedawno, że jego druga kadencja rozpoczynająca się 6 sierpnia będzie „inna”. Czy to oznacza, że urwie się Jarosławowi Kaczyńskiemu?
Andrzej Duda jest nadal człowiekiem młodym, nie tylko jako polityk.Andrzej Hulimka/Forum Andrzej Duda jest nadal człowiekiem młodym, nie tylko jako polityk.

Duda, jakkolwiek dziwnie to brzmi, wciąż ma okazję wejść do historii. Podczas drugiej kadencji nie musi się już przejmować tym, czy Kaczyński poprze go w kolejnych wyborach – zarazem będzie gwarantem powodzenia całego projektu politycznego. A po ewentualnej przegranej PiS do Sejmu w 2023 r. pozostałby jedynym strażnikiem bezpieczeństwa dla ludzi obecnej władzy. Od jego podpisu zależy wiele personalnych nominacji, może wstrzymać każdy legislacyjny pomysł rządzących, który uzna za szkodliwy, niemoralny lub bezprawny.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Temat tygodnia; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezłomny 2"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021