Kraj

Chłopi bezrolni

Dokąd dryfują ludowcy

Prezes PSL wyborczą porażkę – 2,36 proc. – mocno przeżył (liczył w najgorszym razie na 5 proc. poparcia). Prezes PSL wyborczą porażkę – 2,36 proc. – mocno przeżył (liczył w najgorszym razie na 5 proc. poparcia). Maciej Gocłoń/FotoNews / Forum
W PSL jak pod szkłem powiększającym widać problemy, z którymi po wyborach mierzy się cała opozycja. Poszukiwanie nowej formuły i wyborców, utrzymanie jedności w szeregach, odparcie zakusów PiS. A do tego dochodzą jeszcze pretensje i urażone ambicje.
Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z wyborcami w Katowicach.Arkadiusz Ławrynianiec/Forum Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z wyborcami w Katowicach.

Na Wiejskiej zrobiło się miastowo. W gabinetach polityków opozycji słychać rozmowy o tym, jak dotrzeć do mniejszych miast i miasteczek, ale temat wsi w zasadzie nie istnieje. Jakby walkowerem oddano wieś PiS-owi. Pokutuje przekonanie, że z propagandą TVP i mediów o. Rydzyka – najsilniej tam oddziałującymi – wygrać nie sposób, więc wyborców trzeba szukać gdzie indziej. I nawet PSL, czyli partia, która – wydawałoby się – integralnie związana jest z wsią, nie ma pomysłu, jak odzyskać utracone tam głosy.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Chłopi bezrolni"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021